Světový pohár ve vodním slalomu v Praze, 2022

Světový pohár ve vodním slalomu ze série mezinárodních slalomářských závodů organizovaných Mezinárodní kanoistickou federací odstartoval v Praze v Tróji. Kanoistka Tereza Fišerová vyhrála závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Po výhře v dopoledním semifinále nezaváhala ani ve finálové jízdě a připsala si druhé vítězství v seriálu SP v kariéře. Martina Satková úspěch domácích reprezentantek v Troji podtrhla ziskem bronzové medaile. Závod kanoistů vyhrál Slovinec Luka Božič, který druhého Francouze Nicolase Gestina porazil o 96 setin. Stříbrný olympijský medailista Rohan ztratil na vítěze 2,13 sekundy.

The ICF Canoe Slalom World Cup races start this year in Prague’s Troja on June 9, 2022. The races of the highest international series return back to the Czech Republic exactly one year after the last World cup race in Prague.